Naturalny wybór

Nasze wędliny są jak dzieło sztuki

 

Dlaczego wobec produkowanych przez nas tradycyjnych wędlin używamy artystycznego określenia? Otóż dlatego, że sztuka odbierana jest zmysłami tak samo jak wytwarzane przez nas wyroby wędliniarskie. Najpierw zmysł wzroku. Zapewne znasz to powiedzenie „jeść oczyma”, gdy na sam widok pożywienia ślinianki zaczynają intensywnie pracować. Następnie zmysł powonienia. Przypomnij sobie jak cudownie pachną swojskie wędliny domowe. Na koniec zmysł smaku. Rozpływający się po ustach, drażniący najprzyjemniejszymi doznaniami każdy z Twoich kubków smakowych. Teraz wszystkie te zmysły połącz w całość. Czujesz to? To jest właśnie wędlina produkowana przez firmę Bohun. Po prostu dzieło sztuki wędliniarskiej.

 

W jaki sposób uzyskujemy wysoką jakość?

 

Zacznijmy od tego, że nasze wyroby wytwarzane są na podstawie receptur stosowanych przez naszych przodków. Ówczesne wędliny domowe miały przede wszystkim być smaczne, ale nie uzyskiwano tego poprzez dodawanie chemicznych barwników, konserwantów, spulchniaczy czy innych dzisiaj tak powszechnych środków wspomagających produkcję artykułów spożywczych. My wychodzimy z tego samego założenia -–zero chemi !!! Preferujemy wszystko co naturalne, na przykład sól, która od wieków konserwowała mięso. Staropolskie wędliny miały też to do siebie, że można było je długo przechowywać bez uszczerbku dla walorów smakowych. Poznaliśmy tę tajemnicę i wędliny peklujemy, wędzimy, suszymy tak jak czynili to nasi dziadowie. Nie sposób pominąć jeszcze jednej ważnej sprawy. Naprawdę dobre wędliny uzyskuje się wtedy, gdy nad ich produkcją czuwa człowiek, a nie komputer wespół z maszyną. Toteż nasza szynka, nasz baleron, kiełbasa, kabanosy i wszystkie inne wyroby przygotowywane są w dużej mierze ręcznie.


Ile jest mięsa w naszych wędlinach?

 

Pytanie wydaje się kuriozalne, ale czy wczytywaliście się Państwo kiedyś w to co jest napisane na etykietach potężnych wytwórców wędlin? W większości przypadków jest tam napisane, że w konkretnej wędlinie jest nie więcej niż 60 procent mięsa. Szanując Wasze poczucie smaku nie będziemy pisać co stanowi pozostałe 40 procent tego produktu. Firma Bohun idzie pod prąd tym trendom powracając do sprawdzonych dobrych wzorców. My, aby wyprodukować kilogram wędliny zużywamy do tego dużo ponad kilogram mięsa. Dlatego możesz być pewien, że to co kupisz pod marką Bohun jest tak samo smaczne jak swojskie domowe wędliny.


Czy nasze wędliny są ekologiczne?

 

Z punktu obowiązującego prawa nasze wędliny nie są ekologiczne. Podkreślamy! Tak to wygląda tylko z punktu widzenia prawa! Obowiązujące przepisy wymagają bowiem, aby każdy tak zwany produkt ekologiczny miał odpowiedni certyfikat. Lecz tu nasuwa się pytanie. Czy nasi przodkowie, którzy przekazali nam receptury z których my teraz korzystamy potrzebowali certyfikatów? Nie! Dlatego też nasze wyroby nie określamy jako wędliny ekologiczne, ale jako naturalne.  W tym względzie podstawową zasadą jest uczciwość, która prowadzi do uznania klientów i coraz większej ich liczby. Łącząc sprawdzone zasady produkcji wyrobów wędliniarskich sprzed wieków, ze współczesnymi normami weterynaryjnymi i sanitarnymi przekazujemy na Wasze ręce wędliny naturalne, tradycyjne, smaczne, a co zapewne nie mniej ważne o blisko połowę tańsze niż te oznaczone jako „ekologiczne”