I Ty zagraj z gwiazdami dla „Tęczy”!

W sobotę, 29 marca, na kortach klubu Marina, odbędzie się wyjątkowa impreza - Bohun Cup 2014 I Charytatywny Turniej Squasha „Gwiazdy dla Tęczy”. Do udziału w turnieju zapraszają Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza” oraz przedstawiciele lokalnego biznesu: firma Bohun sp. z o.o. i klub Marina. 

 

Bohun Cup to niepowtarzalna okazja, aby rozegrać mecz squasha, tenisa stołowego, badmintona lub ricochet ze sportowcami, muzykami, znanymi politykami, ludźmi biznesu i kultury. Do wstępu na Turniej upoważniać będą zaproszenia, dostępne w  siedzibie Stowarzyszenia „Tęcza” przy al. Bohaterów Warszawy 27 B w Szczecinie oraz w siedzibie Marina Club przy ul. Przestrzennej 11. Dodatkowo można będzie nabyć cegiełkę na rzecz Stowarzyszenia o wartości 200 zł. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży cegiełek zostaną przeznaczone w całości na wyposażenie i zagospodarowanie terenu wokół remontowanej obecnie byłej siedziby klubu studenckiego Kontrasty, w której powstanie Centrum Opieki, Diagnozy i Rehabilitacji „Tęcza”.

 

- Wyremontowana placówka będzie trzykrotnie większa od tej, w której aktualnie prowadzimy rehabilitację naszych podopiecznych – wyjaśnia Alicja Zołotucho, prezes „Tęczy”. - Większy obiekt to większe możliwości działania. Po przeprowadzce będziemy mogli utworzyć Środowiskowy Dom Samopomocy i Publiczne Przedszkole Specjalne. Przyczyni się to z całą pewnością do poprawy sytuacji społecznej osób niepełnosprawnych i ich rodzin zamieszkujących Szczecin i okolice.

 

Całkowita przebudowa i przystosowanie budynku przy ul. Wawrzyniaka 7 A do potrzeb osób z niepełnosprawnością wymaga od Stowarzyszenia ogromnych nakładów. Udało się pozyskać środki finansowe na modernizację całego obiektu oraz wykonanie elewacji - kwota 3.670.000 zł w całości została przeznaczona na realizację tego celu. Niestety, w dalszym ciągu brakuje funduszy na zagospodarowanie terenu wokół ośrodka oraz na wyposażenie placówki w meble i specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Szacowane koszty zagospodarowania terenu wynoszą  973.137,88 złotych a wyposażenia ok. 300 000 zł.

 

Charytatywny Turniej na rzecz „Tęczy” zostanie zorganizowany 29 marca na kortach Marina Club przy ul. Przestrzennej 11, a udział w nim może wziąć każdy, kto chciałby wesprzeć Stowarzyszenie oraz uczestniczyć w sportowej rywalizacji, mierząc swoje siły i umiejętności ze znanymi osobami. Wśród gwiazd będą między innymi: Marek Kolbowicz, mistrz olimpijski w wioślarstwie, Damian Zieliński i Kamil Kuczyński, kolarze torowi, Damian Ukeje, zwycięzca talent show The Voice of Poland, muzycy zespołu Loka. Zasady udziału w samym turnieju są bardzo proste: zawodnicy mogą zagrać w squasha, tenisa stołowego, badmintona lub ricochet.

 

Turniejowi  i uroczystej, wieczornej Gali towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji, m.in.: pokazy mody żeglarskiej, bezpłatne badania stóp przy stoisku Spondylusa, prezentacja najnowszych modeli BMW, a także licytacja gadżetów przekazanych na aukcję charytatywną.

 

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są telefonicznie pod nr 607 900 087 mejlowo: birkowska.m@bohun.eu


MARINA SPORT ul. Przestrzenna 11, Szczecin 70-800, tel. 609 11 22 88


Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo "Tęcza" al. Bohaterów Warszawy 27B, 70-340 Szczecin